Dlaczego tak wiele blogów jest porzucanych?

Jest wiele przyczyn dla których ludzie porzucają bloga, na pewno do jednej z najczęstszych należy brak czasu na prowadzenie bloga. Ludzie często narzekają na brak czasu, a blog potrafi być czasochłonnym zajęciem. Równie często blogi są porzucane, ponieważ nie spełniły marzeń, czy ambicji ich założycieli.

Hobby czy biznes?

Blog może być hobby, ale nie ma co się oszukiwać każdy chciałby na blogu zarabiać. Przykładem bardzo dobrze prowadzonej strony internetowej, która zarabia, może być chociażby portal informacyjny Informator24, który co ciekawe również porusza tematy marketingu i technologii.

Ktoś kto naczytał się ile potrafią zarabiać ludzie na swoich blogach też założył bloga i chciał na nim zarabiać. Jednak nie wszyscy będą w stanie stworzyć taki blog i odpowiednio go wypromować aby on zarabiał jakieś konkretne kwoty, brak cierpliwości i słabe efekty zarobkowe powodują, że ludzie tracą swój zapał, aż ostatecznie blog zostaje porzucony. Blog wymaga systematycznej pracy nad nim oraz dużej cierpliwości, ale nawet to nie gwarantuje sukcesu, nikt nie może nikogo zapewnić, że akurat ten blog osiągnie sukces.

Wypalenie autora bloga

Wypalenie to kolejna przyczyna porzucania blogów. W końcu może zabraknąć tematów lub chęci do pisania ciągle o tym samym, człowiek zmusza się, próbuje pisać na siłę, ale nie każdy tak potrafi, są osoby które potrzebują impulsu do pisania, a gdy jego brakuje, nie potrafią napisać niczego ciekawego. Blog wielotematyczny lub prowadzenie kilku blogów o różnej tematyce może rozwiązać ten problem, ale jak ktoś posiada blog na konkretny temat i nie chce już pisać ciągle podobnych rzeczy, to porzuca go na jakiś czas aż znów nabierze ochoty i zapału do pisania, albo porzuca blog i już nigdy do niego nie wraca.

Porzucanie blogów ma różne przyczyny, choć wyżej wymienione wydają się być najczęstsze, ale jak wspomniałem powody mogą być przeróżne np. nieoczywiste, bo nikt ich nie zakłada jak śmierć blogera. Faktem jest, że istnieje, a nawet wciąż powstaje dużo ciekawych blogów, ale równie dużo jest blogów porzuconych.