Kurs na copywritera i jego zalety

copy-writer

Chcesz zostać copywriterem? Masz już totalnie dość swojej pracy i gdybyś mógł, jeszcze dziś złożyłbyś wypowiedzenie i raz na zawsze pożegnałbyś się z szefem, którego nie znosisz? A przecież to wszystko da się zrobić. Copywriter zajmuje się przygotowywaniem różnego rodzaju treści (głównie marketingowych), więc jeżeli czujesz, że poradziłbyś sobie właśnie w takiej roli, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przynajmniej spróbować, rozpoczynając te działania od zapisania się na kurs na copywritera. Na nim opanujesz kluczowe podstawy.

Po zakończonym kursie od razu będziesz mniej więcej wiedzieć, jak w ogóle masz zacząć. Nareszcie zrobisz ten pierwszy najważniejszy krok, który koniec końców może cię doprowadzić do zdobycia pracy marzeń i zapewnienia sobie stabilnych zarobków. Nauczysz się szukać zleceń. Dowiesz się, gdzie pojawiają się oferty pracy dla copywriterów i w jaki sposób je weryfikować, aby korzystać tylko z tych dobrych i opłacalnych. Powoli będziesz też budować swoje pierwsze portfolio. Oczywiście z czasem ulegnie ono zmianie, gdy nauczysz się jeszcze lepiej pisać i będziesz mógł zaprezentować klientom lepsze teksty, ale początkowo warto po prostu mieć w takim portfolio cokolwiek, bo bez niego trudno o zdobycie nawet najprostszego zlecenia za najniższą rynkową stawkę.

Czasami copywriter bywa też proszony przez zleceniodawcę o zaprezentowanie swojego CV. Jeżeli zapiszesz się na kurs na copywritera, informację o nim będziesz mógł zawrzeć w życiorysie. Pokażesz w ten sposób, że nie jesteś przypadkową osobą, która chce jakoś zarabiać na pisaniu, a zaprezentujesz się od razu jako profesjonalista posiadający dobre wykształcenie. Praca zdalna wymaga jednak od ciebie asertywności. Nigdy nie zgadzaj się na zbyt niskie stawki, które uznasz za nieopłacalne. Od samego początku musisz dyktować pracodawcom warunki. Jeżeli tego nie zrobisz, skończysz na pisaniu kiepskich tekstów z marne grosze.

A jeżeli będziesz potrzebować przerwy od pracy, zawsze możesz odwiedzić najpiękniejsze miejsca na Podkarpaciu i zafundować sobie niezapomniany wypoczynek.